Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
27 lutego 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3,9413 EUR EUR - 4,3100 GBP GBP - 5,0855 DKK DKK - 0,5768
Archiwum
26.02.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 192,50 (0,00%), kukurydza MAR20 - 169,75 (0,00%), rzepak MAJ20 - 392,00 (+ 0,32%) [euro/tona] +++ +++ +++ 26.02.2020 12:47 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,30 zł/kg, średnia: 5,01 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++

Na Kujawach ruszyli z siewem buraków

siew burakow cukrowych
Źródło: pixabay.com

Od kilku dni w niemal całym kraju czuć wiosnę. Pola przeschły m. in. na Kujawach, gdzie mieszka Pan Karol. Rolnik prowadzi całkiem duże gospodarstwo rodzinne, którego główną gałęzią działalności jest produkcja roślinna.

 

Pan Karol wczoraj rozpoczął siew buraków cukrowych. Odmiana jaką wybrał, to sprawdzona w ubiegłym roku odmiana Panorama KWS. Charakteryzuje się podwyższoną tolerancją na mątwika. Rolnik zdecydował się na ponowny siew tej odmiany, gdyż w ubiegłym roku zdała egzamin –  mimo ciężkich warunków dała 90 ton korzeni z ha o średniej zawartości cukru 18%.

 

Przedplonem na polu, na którym wczoraj Pan Karol siał buraki, była pszenica. Jesienią wykonano głęboką orkę. Wiosną wjechano na pole ciężkimi bronami z włóką a następnie agregatem uprawowym z wałem strunowym.

 

Rolnik zastosował 400 kg nawozu CukroVit (nawóz NPK wzbogacony o Mg, Na, S i bor) oraz canwil z magnezem w dawce 150 kg na ha.

 

Pan Karol jest dobrej myśli i liczy na co najmniej takie same plony jak w ubiegłym sezonie.

 

siew buraka 2 portal ceny rolnicze pl

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Ciężarówka przewożąca buraki cukrowe wpadła do row

W minioną sobotę na obwodnicy Krasnegostawu, na drodze krajo

Minister Ardanowski: Trzeba utrzymać uprawę buraka

– Produkcja cukru z buraków cukrowych jest naszym ważnym dzi

Minister Ardanowski: Musimy się zastanowić co chc

Sytuacja na krajowym, europejskim i światowym rynku cukru or