chwilowka
21 lutego 2017, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 4,0942 EUR EUR - 4,3163 GBP GBP - 5,0888 DKK DKK - 0,5807
Archiwum
zboza opryskiwaczpilmet

Nie ma jednego dobrego środka dającego 100% gwarancji na "czyste zboża". Coraz częściej mimo stosowania nawet bardzo drogich specyfików jesienią, rolnicy i tak są zmuszeni do poprawek wiosennych.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
zboza uprawaisiew

Pszenica ozima jest zbożem o najbardziej elastycznych wymaganiach dotyczących czasu zasiewu. Mimo, że roślina dobrze rozwija się w niekorzystnych warunkach, należy zapewnić jej optymalne warunki rozwoju.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
zboza kwalifikowany material zboz ozimych czemu warto siac portal ceny rolniczy pl

Żniwa to okres, kiedy rolnicy zaczynają już myśleć o siewie zbóż pod zbiór w kolejnym sezonie. Największe zainteresowanie materiałem siewnym roślin ozimych producenci wykazują od chwili zakończenia żniw do końca września. Teraz jest więc ostatni moment, aby zdecydować, co chcemy kupić i zorientować się, jakie ceny proponują nam handlowcy. Media branżowe starają się rozpowszechniać, jakie zalety niesie za sobą wymiana materiału siewnego, jednak tylko 13% powierzchni pszenicy ozimej, która uprawiana jest w naszym kraju, jest obsiewana materiałem kwalifikowanym.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
zboza ceny materialu siewnego zboz portal ceny rolnicze pl

W pierwszej kolejności na pola wyjeżdzają siewniki z jęczmieniem ozimym, a następnie z żytem, pszenżytem i na końcu z pszenicą. Poniżej przedstawiamy zbiór aktualnych cen sprzedaży nasion kwalifikowanych różnych odmian zbóż z wybranych przedsiębiorstw zaopatrzenia rolnictwa.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
zboza poplony sposobem na lagodzenie skutkow monokultury

W związku z problemami z dotrzymaniem terminu wysiewu poplonów ścierniskowych, zgłaszanymi przez rolników z Warmińsko-Mazurskiej i Pomorskiej Izby Rolniczej, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 18 sierpnia 2016 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o przekazanie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wytycznych, aby kierownicy Biur Powiatowych ARiMR uwzględniali wyjątkową sytuację pogodową i uznawali zgłaszane przez rolników wystąpienie nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających spełnienie wymagań zazielenienia.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
zboza susza-na-polu

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, zgodnie z wymogami Obwieszczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą dla następujących upraw: zbóż ozimych i jarych, kukurydzy na ziarno i na kiszonkę, ziemniaka, buraka cukrowego, chmielu, tytoniu, warzyw gruntowych, krzewów i drzew owocowych, truskawek oraz roślin strączkowych.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
zboza piast

O tym, że wapnować trzeba większość rolników wie ale już nie każdy wykorzystuje tą wiedzę w praktyce. Zasłaniamy się brakiem czasu po żniwach, niedoborem odpowiednich maszyn lub posiadaniem innych, ważniejszych wydatków. Z roku na rok przekładamy go na kolejny sezon licząc na lepsze czasy. Niestety jest to duży błąd.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
zboza susza-rolnicza-zmniejsza-sie-2016-lipiec-raport-5

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, zgodnie z wymogami Obwieszczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą dla następujących upraw: zbóż ozimych i jarych, kukurydzy na ziarno i na kiszonkę, rzepaku i rzepiku, ziemniaka, buraka cukrowego, chmielu, tytoniu, warzyw gruntowych, krzewów i drzew owocowych, truskawek oraz roślin strączkowych.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
zboza szkodniki-magazynowe

Żniwa nie powinny zakończyć czasu, w którym troszczymy się o plon. Do momentu, w którym ziarno nie zostanie sprzedane lub skarmione powinno być obiektem naszej troski w przynajmniej takim stopniu jak w czasie jego wzrostu na polu. Szkodniki magazynowe powodują stratę wagi ziarna, jego jakości i zdolności kiełkowania.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
zboza ceny-rolnicze-bilans-wodny-czerwiec-2016

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, zgodnie z wymogami Obwieszczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia susząniczą dla następujących upraw: zbóż ozimych i jarych, rzepaku i rzepiku, buraków cukrowych, krzewów i drzew owocowych oraz truskawek.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
zboza mszyca

Mszyce to roślinożerne owady żywiące się sokiem roślin. Na świecie jest ich 3,5 tys. gatunków z czego kilkaset występuje w Polsce. Dla upraw zbóż najgroźniejszymi są: mszyca czeremchowo-zbożowa, mszyca zbożowa i mszyca różano-trawowa. Mszyca czeremchowo-zbożowa jest koloru brązowo zielonego. Nazwę zawdzięcza zimowaniu na czeremchach by w czasie sezonu wegetacyjnego przelecieć na zboża i w lipcu osiągnąć największa liczebność. Mszyca zbożowa ma ubarwienie zielone. Mszyce żerują na najmłodszych, silnie rosnących częściach roślin przez co są obecne na kłosach i liściach flagowych zbóż.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

RYNKI ZAGRANICZNE

NIEMCY

Tuczniki
2017-02-15: 1,52 EUR   

ARCHIWUM

DANIA

Tuczniki
08 tydzień: 10,00 DKK   

ARCHIWUM

FRANCJA

Ceny terminowe: Giełda MATIF

Nazwa
towaru
Data Cena zł/t
Pszenica kons. Mar17 743,62
Kukurydza Mar17 742,54
Rzepak Maj17 1835,21

DATA: 17-02-2017
e-WGT | ARCHIWUM

USA

Ceny terminowe: Giełda CBOT

Nazwa
towaru
Data Cena zł/t
Pszenica kons. Mar17 659,66
Kukurydza Mar17 590,11
Soja Mar17 1544,30

DATA: 17-02-2017
e-WGT | ARCHIWUM

NIEMCY

Ceny na rynku niemieckim

Nazwa
towaru
Cena (€) Trend
Byki R3 3,79
Krowy O3 2,76
Warchlaki 28 kg 61,14
Pszenica konsump. 155,77
Pszenica paszowa 149,55
Kukurydza 160,73
Rzepak 408,20
Śruta sojowa 368,78
Śruta rzepakowa 247,47

DATA: 17-02-2017
ŹRÓDŁO | ARCHIWUM

Zgłoś chęć zakupu/sprzedaży